We'd like to remind Forumites to please avoid political debate on the Forum... Read More »
PLEASE READ BEFORE POSTING
Hello Forumites! However well-intentioned, for the safety of other users we ask that you refrain from seeking or offering medical advice. This includes recommendations for medicines, procedures or over-the-counter remedies. Posts or threads found to be in breach of this rule will be removed.📨 Have you signed up to the Forum's new Email Digest yet? Get a selection of trending threads sent straight to your inbox daily, weekly or monthly!
The 'LoveFoodHateWaste' giveaway
Comments
-
Great prizes!! i think i spend about £3 on my lunch. Try to make it at home to save money buying things on the day!! xxx0
-
It's £1.21 for my favourite Cheese and Tomato sandwich!0
-
About £3 per day. I do a packed lunch from home also.0
-
:j Pick Me :j0
-
About £1.500
-
I spend about £3 for lunch each day.0
-
I'd say about £3 a day, although I live on campus, I never seem to get round to making those packed lunches! :-(0
-
I have to make 4 packed lunches every day which uses a whole homemade loaf i try to keep it to under a pound each but have to buy offers in bulk to keep the cost down and the school has a health lunch box thingy going on so no crisps or sweets allowed so my freezer is full of frozen froobbs and drinky yogurt.0
-
It depends whether I am feeding just myself or my tubby hubby. Me? I can exist on 0.60p a day (I am a Yorkshirewoman who lived in Scotland for a time so know the meaning of thrift:rolleyes: )..... for him it is more like £3.60............0
-
Tend To Spend Around £1.500
This discussion has been closed.
Confirm your email address to Create Threads and Reply

Categories
- All Categories
- 351.4K Banking & Borrowing
- 253.2K Reduce Debt & Boost Income
- 453.8K Spending & Discounts
- 244.3K Work, Benefits & Business
- 599.6K Mortgages, Homes & Bills
- 177.1K Life & Family
- 257.9K Travel & Transport
- 1.5M Hobbies & Leisure
- 16.2K Discuss & Feedback
- 37.6K Read-Only Boards