We'd like to remind Forumites to please avoid political debate on the Forum... Read More »
PLEASE READ BEFORE POSTING
Hello Forumites! However well-intentioned, for the safety of other users we ask that you refrain from seeking or offering medical advice. This includes recommendations for medicines, procedures or over-the-counter remedies. Posts or threads found to be in breach of this rule will be removed.📨 Have you signed up to the Forum's new Email Digest yet? Get a selection of trending threads sent straight to your inbox daily, weekly or monthly!
The 'LoveFoodHateWaste' giveaway
Comments
-
I think I spend £1.50 a day on lunch.0
-
About 37p - apple, banana and yoghurt, all supermarket own label :-)
I have to pay £1.80 a day for DD's school lunch though - but she does get a freshly cooked hot meal for that, so I suppose it's not too bad!0 -
Hi
I spend about one pund on lunches each day!
:beer: K4star0 -
How much do i spend on lunch? Well I always make take my own so probably not much more than £1.50.:j0
-
on average about £2 per day0
-
Blimey this is a popular thread!
I make my own sarnies and it costs me about £1 a day including 2 or 3 pieces of fruit.
I can really tell the difference from when I used to go to the shop every day :-)0 -
Please can I have one of the free lunch kits advertised.
Regards Janet0 -
i spend about £2-3 a day i think0
-
Probably spend about £2.500
-
I spend about £2.00 as I take my lunch to work with me or eat at home!!!0
This discussion has been closed.
Confirm your email address to Create Threads and Reply

Categories
- All Categories
- 351.4K Banking & Borrowing
- 253.2K Reduce Debt & Boost Income
- 453.8K Spending & Discounts
- 244.3K Work, Benefits & Business
- 599.6K Mortgages, Homes & Bills
- 177.1K Life & Family
- 257.9K Travel & Transport
- 1.5M Hobbies & Leisure
- 16.2K Discuss & Feedback
- 37.6K Read-Only Boards