We'd like to remind Forumites to please avoid political debate on the Forum... Read More »
PLEASE READ BEFORE POSTING
Hello Forumites! However well-intentioned, for the safety of other users we ask that you refrain from seeking or offering medical advice. This includes recommendations for medicines, procedures or over-the-counter remedies. Posts or threads found to be in breach of this rule will be removed.📨 Have you signed up to the Forum's new Email Digest yet? Get a selection of trending threads sent straight to your inbox daily, weekly or monthly!
The 'LoveFoodHateWaste' giveaway
Comments
-
£2.50 if I don't bother to make my own.0
-
i get school lunch so about £2.0
-
I always make more dinner the night before for me and my boyfriend, so I always take HM food, I suspect is pretty low0
-
i have a packed lunch so probably £2 a day max!Aug £10 a day £0/£10000
-
i usualy spend
about £1.50 on a sarnie, £1.50 on a pasty, £1 on a drink and £50 on a bag of crisps.
So I spend about £4.50 a day0 -
£3.50 per day0
-
I take sarnies every day but spend about £2.00 on drinks daily.0
-
I make my own (mostly!) so probably £1 a day.0
-
Roughly about £6 a day0
-
at a guess I suppose it would be about £1 ish as I am at home most days, and those I'm not........I take sarnies!
Mambury
PS Popular thread!!!!sealed pot challange #572!Garden fund - £0!!:D£0/£10k0
This discussion has been closed.
Confirm your email address to Create Threads and Reply

Categories
- All Categories
- 351.4K Banking & Borrowing
- 253.2K Reduce Debt & Boost Income
- 453.8K Spending & Discounts
- 244.4K Work, Benefits & Business
- 599.6K Mortgages, Homes & Bills
- 177.1K Life & Family
- 257.9K Travel & Transport
- 1.5M Hobbies & Leisure
- 16.2K Discuss & Feedback
- 37.6K Read-Only Boards