We'd like to remind Forumites to please avoid political debate on the Forum... Read More »
PLEASE READ BEFORE POSTING
Hello Forumites! However well-intentioned, for the safety of other users we ask that you refrain from seeking or offering medical advice. This includes recommendations for medicines, procedures or over-the-counter remedies. Posts or threads found to be in breach of this rule will be removed.📨 Have you signed up to the Forum's new Email Digest yet? Get a selection of trending threads sent straight to your inbox daily, weekly or monthly!
The 'LoveFoodHateWaste' giveaway
Comments
-
I often just have an apple when Im really rushed or find myself buying an expensive salad so it could be between 50p and £5.0
-
Must be worth a try
Great emails each week, thankyou Martin
Val x0 -
Magic idea need to save cash NOW!!!0
-
Great idea! I take food into work everyday, so I'd guess it would be around £1.50.
Thanks for your fab work0 -
I spend about £2.50 each day, normally in Sayers or Greggs.:rotfl:0
-
Mine normally cost about £1 or less cos I bring in leftovers from the night before0
-
Count me in. I am new so you have to let me win0
-
Approx £1.50.0
-
I spend approx a £1 as I bring food in.
(Umm - post 869 and 50 boxes!)
Thanks for the opportunity!0 -
If I buy lunch £2.50 a day, if I take my own around £1.00 (if that).0
This discussion has been closed.
Confirm your email address to Create Threads and Reply

Categories
- All Categories
- 351.4K Banking & Borrowing
- 253.2K Reduce Debt & Boost Income
- 453.8K Spending & Discounts
- 244.4K Work, Benefits & Business
- 599.6K Mortgages, Homes & Bills
- 177.1K Life & Family
- 257.9K Travel & Transport
- 1.5M Hobbies & Leisure
- 16.2K Discuss & Feedback
- 37.6K Read-Only Boards