We'd like to remind Forumites to please avoid political debate on the Forum... Read More »
PLEASE READ BEFORE POSTING
Hello Forumites! However well-intentioned, for the safety of other users we ask that you refrain from seeking or offering medical advice. This includes recommendations for medicines, procedures or over-the-counter remedies. Posts or threads found to be in breach of this rule will be removed.📨 Have you signed up to the Forum's new Email Digest yet? Get a selection of trending threads sent straight to your inbox daily, weekly or monthly!
The 'LoveFoodHateWaste' giveaway
Comments
-
about £1.00 a day0
-
Most days less than £1 as I usually take left over dinner, would be great to have one of these packs to take it in. Once a month I splash out and go for office lunch of about £8.0
-
I think about £3-40
-
I'm about £1 a day too.0
-
I spend between 95 pence and £3.00 depending on how hungry I am!0
-
probably less that £2 a day on supermarket ready meals0
-
I make my own sandwiches and take some fruit, probably costs me about 80p in total.0
-
I spend about £3.50, that's terrible isn't it, I need to be more organised!!0
-
I give my 2 kids £2.50 every day for their lunch and they give me their change at the end of the week for the penny jar!:smileyhea0
-
I do lunch for two school children - probably spend roughly £1.50 per child per day - very rough calculation0
This discussion has been closed.
Confirm your email address to Create Threads and Reply

Categories
- All Categories
- 351.4K Banking & Borrowing
- 253.2K Reduce Debt & Boost Income
- 453.8K Spending & Discounts
- 244.3K Work, Benefits & Business
- 599.6K Mortgages, Homes & Bills
- 177.1K Life & Family
- 257.9K Travel & Transport
- 1.5M Hobbies & Leisure
- 16.2K Discuss & Feedback
- 37.6K Read-Only Boards