Panasonic TX-P42G10 42" or TX-L37G10 37"
Hi Good Morning,
Bit of a Techie question so i hope someone can answer it for me!!
It's either the TX-P42G10 42" or the TX-37G10 37"
but i have no idea what the company or the TV are like.......
Can someone please give me some advice??
Thanks
Daniel
Comments
  • cajef
    cajef Posts: 6,283 Forumite
    Part of the Furniture 1,000 Posts Name Dropper Photogenic
  • NOVASTAR
    NOVASTAR Posts: 233 Forumite
    We recently bought the 37" version and are very pleased with it - the clarity and colour are brilliant ..... it also has a facility where you can insert your SD Card and view photos's on it!
    I reccommend it highly ....A good buy.
  • elvch01
    elvch01 Posts: 341 Forumite
    either will be fine - as mentioned Panasonic are a high quality brand. I have their 65" plasma TV :D