We'd like to remind Forumites to please avoid political debate on the Forum... Read More »
PLEASE READ BEFORE POSTING
Hello Forumites! However well-intentioned, for the safety of other users we ask that you refrain from seeking or offering medical advice. This includes recommendations for medicines, procedures or over-the-counter remedies. Posts or threads found to be in breach of this rule will be removed.📨 Have you signed up to the Forum's new Email Digest yet? Get a selection of trending threads sent straight to your inbox daily, weekly or monthly!
The 'LoveFoodHateWaste' giveaway
Comments
-
:A nothing!!! i take lunch every day0
-
Packed lunch is the way forward for me !!!!0
-
Normally about £1 - £1.50. Free if I'm using up leftovers from previous night's dinner that would have been thrown away, but £2.39 if I leave my lunch in the fridge and get a panini from the coffee shop downstairs!0
-
About 20p for a banana
About 49p for a tin of soup
About 10p for a few slices of bread to dip in
About 10p for a pear
Altogether approximately 89p - not bad eh?:j0 -
If I dont remember to take something from home I spend about £3.00.
Have been good lately though and making my own when i make dd for school!0 -
I make my own.......sorry, I cannot tell a lie. MY WIFE makes my lunch and I reckon it would cost around £1.00 per day.0
-
always make packed lunches for us all so a couple of pounds a day0
-
50 packed lunch kits
We spend about £1.0 a day on each of our childrens lunches0 -
home-made sandwich, yoghurt and fruit; less than £20
-
About a pound or so0
This discussion has been closed.
Confirm your email address to Create Threads and Reply

Categories
- All Categories
- 351.3K Banking & Borrowing
- 253.2K Reduce Debt & Boost Income
- 453.8K Spending & Discounts
- 244.3K Work, Benefits & Business
- 599.5K Mortgages, Homes & Bills
- 177.1K Life & Family
- 257.8K Travel & Transport
- 1.5M Hobbies & Leisure
- 16.2K Discuss & Feedback
- 37.6K Read-Only Boards