We'd like to remind Forumites to please avoid political debate on the Forum... Read More »
PLEASE READ BEFORE POSTING
Hello Forumites! However well-intentioned, for the safety of other users we ask that you refrain from seeking or offering medical advice. This includes recommendations for medicines, procedures or over-the-counter remedies. Posts or threads found to be in breach of this rule will be removed.📨 Have you signed up to the Forum's new Email Digest yet? Get a selection of trending threads sent straight to your inbox daily, weekly or monthly!
The 'LoveFoodHateWaste' giveaway
Comments
-
about £1 a day, make a salad every morning0
-
I must only spend a pound a day if that, as I make my own bread, soup or whatever I take.:A0
-
Probably less than £1 for me but more for each of the boys who are big eaters!:rotfl:0
-
Definately no more than a £1.
Students!0 -
I make 2 or 3 pack lunches per day. I reckon they cost me less than £1 each.0
-
I'd guess about 60p per day for me and 70p for sonOfficial DFW Nerd Club - Member no 463 - Proud To Be Dealing With My Debts0
-
Between £1.00 and £1.50 a day.0
-
Hi,
With 3 kids who all want different lunches it cost me around £5 a day, to feed the hungry mites.0 -
we spend about £1.50 per head....sounds a lot, but 4weeks ago it was around £5.00.....so happy days0
-
Hmm, well it depends. If I take a packed lunch only about £1.75 but if I haven't been able to can cost up to around £5...0
This discussion has been closed.
Confirm your email address to Create Threads and Reply

Categories
- All Categories
- 351.3K Banking & Borrowing
- 253.2K Reduce Debt & Boost Income
- 453.8K Spending & Discounts
- 244.3K Work, Benefits & Business
- 599.5K Mortgages, Homes & Bills
- 177.1K Life & Family
- 257.8K Travel & Transport
- 1.5M Hobbies & Leisure
- 16.2K Discuss & Feedback
- 37.6K Read-Only Boards