📨 Have you signed up to the Forum's new Email Digest yet? Get a selection of trending threads sent straight to your inbox daily, weekly or monthly!

Enjoy Locarr's interesting thread Elite

Options
1802803805807808953

Comments

  • DeeDee74
    DeeDee74 Posts: 2,941 Forumite
    Part of the Furniture Combo Breaker
    Here's the email I sent to myself to remind me what to look for..

    A v T
    Dolmio Bolognese Original 750g - £2.55 v £2
    Dolmio Bolognese Low Fat 750g - £2.55 v £2
    Nestle Shredded Wheat Honey Nut 500g - £2.48 v £1.14
    Quaker Oat So Simple Big Bowl Golden Syrup 8 pack - £2.59 v £1.75 (must buy 2)
    Quaker Oat So Simple Big Bowl Original 10 pack - £2.59 v £1.75 (must buy 2)

    I got a Dolmio, a couple of Shredded Wheat and a full fat salad cream.

    :eek::eek: full fat , shortfatstuff walk away :p:p
    Ignore reality.There's nothing you can do about it.
    I have done reading too!
    personally test's all her own finds
  • redrose1414
    redrose1414 Posts: 452 Forumite
    Part of the Furniture 100 Posts Combo Breaker
    edited 8 May 2014 at 2:48PM
    lisam8544 wrote: »
    Was the salad cream apart of the 4 for £5 offer? And wich one was it?

    Yep it was. It's Heinz 460g. I didn't have much time but I suspect there are other items in sada that are on msl or msm.

    Edit: looks like your all on the case re the 4 for £5! I got 3 shredded honey nuts and 1 salad cream (along with our dinner but all that should be lower in Ts).
    My results are due 16:01 but I may be picking up ds but will post ASAP.
    RISEABOVEHATE
    NeverGiveUp
  • cheer1eader
    cheer1eader Posts: 5,754 Forumite
    so who's due their salad cream/ shredded wheat shop apg first? hopefully it's before i pop to a's after the school run :rotfl:
    :beer: Happy Bargain Hunting!! :beer:
  • lisam8544
    lisam8544 Posts: 255 Forumite
    so who's due their salad cream/ shredded wheat shop apg first? hopefully it's before i pop to a's after the school run :rotfl:

    I must admit I'm sitting on the edge of the chair eagerly waiting for the first results, also going to As after the school run :D
  • Savvybuyer
    Savvybuyer Posts: 22,332 Forumite
    Eighth Anniversary 10,000 Posts Combo Breaker
    DeeDee74 wrote: »
    517e0515-e8c2-476b-b8c6-cd54074bf406_zps27e01920.jpg
    This is the one...

    Hang on...:think: so they're both there (on the system for A) but either of them should work? The stress on "should".

    I'd get a price alert onto them Salad Creams if I were you:rotfl::rotfl:- far too expensive:rotfl::rotfl:!!:eek:
  • cheer1eader
    cheer1eader Posts: 5,754 Forumite
    lisam8544 wrote: »
    I must admit I'm sitting on the edge of the chair eagerly waiting for the first results, also going to As after the school run :D
    :rotfl::rotfl::rotfl: do you keep refreshing too? :o:o got to leave in 5 minutes so hope someone replies before then if not i'll be checking my phone when i'm waiting for DS2 to come out of school :rotfl:
    :beer: Happy Bargain Hunting!! :beer:
  • lisam8544
    lisam8544 Posts: 255 Forumite
    :rotfl::rotfl::rotfl: do you keep refreshing too? :o:o got to leave in 5 minutes so hope someone replies before then if not i'll be checking my phone when i'm waiting for DS2 to come out of school :rotfl:

    Yep I'm refreshing every few seconds :rotfl::rotfl:
  • cheer1eader
    cheer1eader Posts: 5,754 Forumite
    lisam8544 wrote: »
    Yep I'm refreshing every few seconds :rotfl::rotfl:
    :rotfl::rotfl::rotfl: got to go now :wave: will be checking on the school run now :o:rotfl:
    :beer: Happy Bargain Hunting!! :beer:
  • DeeDee74 wrote: »
    Dettol 72 wipes are comparing at 3.00 cost £2 v 1.50 tesco cc or Hd

    Which variety are these please, seems to be quite a few ?
  • Arthien
    Arthien Posts: 1,513 Forumite
    Seventh Anniversary 1,000 Posts Combo Breaker
    Decided to go to T at lunch in the end, I think I may be addicted to this bargain hunting lark!

    On the subject of honey nut shredded wheat, I noticed they're one of several cereals on half price at T at the moment (£1.14, which makes it a better deal than 4 for £5 if APG glitch doesn't work, I believe?). I got 600g boxes of Cheerios for £1.09 each after using the Nestle coupon. DH will not be happy, I've only just moved the last lot out of the garage and into the kitchen as I'd eaten enough to make them all fit into the cupboards :D
This discussion has been closed.
Meet your Ambassadors

🚀 Getting Started

Hi new member!

Our Getting Started Guide will help you get the most out of the Forum

Categories

  • All Categories
  • 351.2K Banking & Borrowing
  • 253.2K Reduce Debt & Boost Income
  • 453.7K Spending & Discounts
  • 244.2K Work, Benefits & Business
  • 599.2K Mortgages, Homes & Bills
  • 177K Life & Family
  • 257.6K Travel & Transport
  • 1.5M Hobbies & Leisure
  • 16.1K Discuss & Feedback
  • 37.6K Read-Only Boards

Is this how you want to be seen?

We see you are using a default avatar. It takes only a few seconds to pick a picture.